Marka Tescilinin Önemi!!

Marka Tescilin Önemini Bir de Yaşanmış Bir Olayda Öğrenin...

Marka Tescilinin Önemi!!&Marka Tescilin Önemini Bir de Yaşanmış Bir Olayda Öğrenin...

Marka tescil konusunun ne kadar önemli ve yaptırmayınca başıma neler geleceğini vahim bir durumla karşılaşınca öğrendim. Yaşadığım olaydan önce bundan 1 sene önce yani tam olarak markamı oluşturup bijuteri dükkanımı açmak üzere olduğum zamanda benimle iletişime geçen firmadan bahsetmek isterim. Marka’jı ekibi benimle iletişime geçtiğinde markamı oluşturmak ya da mevcut markamın tescil işlemlerini yaptırmam gerektiğini bahsetti. Bunun için marka ön araştırma, marka tescil başvuruları, marka tescil ve markanın tescil sonrası aşamalarında hizmet verdiğini açıkladı. Bu süreçte uygun fiyatlandırma ve kalite iş nitelikleri daha önce yapmış oldukları başarılı referanslarını da örnek göstererek onlara güvenmemi istediler. Ben ise “aman ne kadar önemli olabilir ki, ayrıca benim markam bana özel ve kimse de yok” diyerek onları reddettim.

Daha sonra açmış olduğum bijuteri dükkanında zamanla harika işler yapıp, işimi günden güne büyüttüm. Artık belli bir müşteri potansiyelim bana ve ürünlerime güvenen değerli alıcılarım vardı. Son zamanlarda gündem de olan sosyal medya üzerinden satış ve web sitem için de hareket geçtiğimde vahim durumla karşılaştım. Marka tescili yaptırmadığım için markamın başkaları tarafından kullanıldığını hatta benim sattığım ürünlere benzer ürünlerle oldukça büyük bir müşteri kitlesi elde ettiklerini gördüm. Tabi başımdan kaynar sular döküldü. Onlar markalarını tescil ettirmişlerdi. Ben ise hiçbir hak iddia edemeden, onların daha çok büyümelerini izledim. Verdiğim emekler, yaşadığım hayal kırıklığını anlatmaya gerek yoktur sanırım!

Aklıma benimle 1 sene önce iletişime geçen Marka’jı ekibini aramak geldi. Öyle güzel bir iletişim kurdular ve ayrıntılardan bahsettiler ki keşke daha önce onları dinleyip, marka tescili konusunda güvenseydim bunları yaşayıp hem zaman hem de para kaybıyla uğraşmazdım. Sonraki süreçleri tahmin edebilirsiniz ki verdiğim onca emek boşa gitse de çok geçmeden yeni bir markayı birlikte belirleyerek, başvuru öncesi bir ön araştırma sonucu başvuru yaptılar. Markam onaylandıktan sonra evrak tescil işlemlerini tamamlayıp harcını yatırdıktan sonra Marka Tescil Evrakım elime ulaştı.

Şimdiler yine eski müşteri potansiyelim ve markam ile bu yolda tüm rakiplerimden üstün işimi daha çok büyüterek 3. dükkanımı açma hazırlıklarındayım!

Daha Fazla Bilgi İçin Hemen Sizi Arayalım

Firmamızın Sizinle İletişime Geçmesi İçin Lütfen Talep Formunu Doldurun...