Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya şansa bırakılmayacak kadar önemlidir!

Sosyal Medya Yönetimi&Sosyal medya şansa bırakılmayacak kadar önemlidir!

Sosyal Medya Yönetimi Şansa Bırakılamaz…

Televizyon, radyo, gazete, dergi gibi sadece okuduğumuz, duyduğumuz ve gördüğümüz iletişim araçlarına medya diyoruz. Sosyal medya ise medya içeriğini oluşturmak, yayınlamak ve yorumlamak gibi bireysel katılımların olduğu medya kanalıdır.

2004 yılından başlayarak internet üzerinden Facebook, Twitter, Google+, Instagram, Pinterest, Foursquare, LinkedIn, Tumblr, Swarm, Flickr, vb. gibi sanal platformlarda bilgi, haber paylaşımı, kullanıcılar ile markanın birebir temasına ve yorum yapılmasına olanak tanıyan sosyal medya adını verdiğimiz medya türü ortaya çıkmıştır.

Şirketinizin rekabette öne doğru ilerlemesini, müşterilerinizle iletişiminizin kuvvetlenmesini ve marka imajınızın güçlenmesini sağlayacak en önemli etkenlerden biri sosyal medya yönetiminizdir. Eğer sosyal medyada iyi konumlardaysanız firmanız veya markanız da daha fazla insan tarafından bilinir ve tanınır. Bu sebeple şirketler için sosyal medya kullanmak kaçınılmaz olmuştur.

Sosyal medya sayesinde markalar ve şirketler pazarlama ağlarını yönetebilir ve bir pazarlama stratejisi oluşturulabilirler. Şirketler sosyal medya içeriğini ve verdiği mesajı ne kadar iyi oluştururlarsa o oranda satış ve pazarlama ağına sahip olabilmektedirler.

Sosyal medya olarak sadece facebook, twitter, pinterest, foursquare vb. gibi ağlar ile birlikte Google, Yandex gibi arama motorlarında da öne çıkmanız firmanız ve markanız için çok önemlidir.
Son yıllarda gittikçe artan sosyal medya kullanımı son 10 yılda neredeyse beş kat artmıştır. Bu sebeple ulaşmak istediğiniz kitleye sosyal medya üzerinden rahatça ulaşma imkânına sahip olabilirsiniz.

Marka’jı nın konusunda uzman marka danışmanları sayesinde yaratılacak doğru stratejik yol haritası ile birlikte sosyal medya şirketinize ve markanıza inanılmaz bir ufuk açacaktır…

Doğru bir Sosyal Medya Yönetimi ile;